FN Hradec Králové novo povedie Aleš Herman

K 1. septembru menuje minister zdravotníctva Vlastimil Válek [TOP 09] do funkcie riaditeľa Fakultnej nemocnice Hradec Králové kardiológa Aleša Hermana. Aleš Herman v minulosti viedol pražský IKEM. Vo vedení nemocnice vystrieda Vladimíra Paličku.

O výbere nového riaditeľa FN Hradec Králové rozhodli výsledky výberového konania. Aleš Herman sa funkcie ujme 1. septembra. Informáciu zverejnilo Ministerstvo zdravotníctva SR [MZ SR].

„Pán doktor Herman je skúsený manažér, ktorý má dlhoročnú prax z riadenia štátnej nemocnice, ale aj zo súkromného sektora. Doktor Herman predložil kvalitnú koncepciu riadenia a verím, že pod jeho vedením bude fakultná nemocnica ďalej rozvíjať špičkovú starostlivosť,“ povedal minister zdravotníctva Vlastimil Válek.

Zdôraznil, že kráľovohradecká nemocnica dlhodobo patrí k ekonomicky najstabilnejším fakultným zariadeniam v krajine. Za čo v roku 2019 získala ocenenie v celoštátnom projekte organizovanom spoločnosťou Health Care Institut.

„Za posledných 30 rokov naša nemocnica nikdy nebola v negatívnom hospodárskom výsledku,“ komentoval výsledok vtedajší riaditeľ nemocnice Vladimír Palička.

Pri júlovej návšteve ministra Vojna vo FN Hradec Králové prof. Palička uviedol, že nemocnica tento rok hospodári s rozpočtom vo výške 9,8 miliardy korún.

„Trúfnem si povedať nahlas, že nemocnicu odovzdávam vo veľmi dobrom stave. Teraz hospodárime s rozpočtom 9,8 miliardy korún. Je to obrovský podnik s viac ako 5 000 zamestnancami,“ povedal odchádzajúci riaditeľ Palička.

Úlohou nového riaditeľa bude podľa ministra nadviazať na kvalitnú prácu svojho predchodcu prof. Vladimíra Paličky. Zamerať by sa mal predovšetkým na investičný rozvoj nemocnice.

Aleš Herman viedol sedem rokov pražský IKEM
MUDr. Aleš Herman, Ph.D. vo Fakultnej nemocnici Hradec Králové začal pracovať po štúdiách. Pätnásť rokov v nej pôsobil ako kardiológ. Potom založil a viedol privátne pracovisko intervenčnej kardiológie v Pardubiciach. Medzi rokmi 2011 až 2018 viedol ako riaditeľ pražský Inštitút klinickej a experimentálnej medicíny [IKEM].

Skúsenosti má Aleš Herman aj z vedenia súkromného zdravotníckeho zariadenia. Od januára 2019 zastával pozíciu generálneho riaditeľa a predsedu predstavenstva zdravotníckej skupiny Agel. Aleš Herman bol v roku 2016 vyhlásený za Manažéra roka v odvetví zdravotníctva.

Královéhradecká fakultná nemocnica patrí k najväčším zdravotníckym zariadeniam vo východných Čechách. Pracuje v nej cez päť tisíc zamestnancov na viac ako 40 pracoviskách. Ročne nemocnica hospitalizuje vyše 40 000 pacientov, v posledných rokoch zhruba 27-tisíc z nich v nemocnici podstúpi operatívny výkon. Fakultná nemocnica v Hradci Králové prevádzkuje takmer 1 400 lôžok.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram