Vstup do domu ovplyvňuje váš život.

Hovorí sa, že vstup do domova predstavuje ústa vo vašom domove. To, čo zbadáme pri tom, kedy vchádzame do úvodnej miestnosti môže ovplyvniť nasledujúce pocity z celého priestoru. Akými spôsobmi môžeme ovplyvniť to, aby sme sa my aj prichádzajúci hostia cítili príjemne? Inšpirujte sa našimi feng-šuej tipy, ktoré môžu pretvoriť vaše prostredie k príjemnejšiemu!

Vonkajšia oblasť vchodu je prvou dôležitou vstupenkou
Už keď ideme ku vchodu bytu alebo domu, môže prvotný kontakt s vnútornou časťou vstupu ovplyvniť naše pocity. Podľa feng-šuej by sa cesta do domu mala vinúť. Nie vždy máme každý také možnosti, ak bývame v byte nájomného alebo panelákového typu. Harmonický tok môžu podporiť rastliny umiestnené striedavo napravo a naľavo od vchodu bytu. Pre zvýraznenie hlavných dverí postavte vľavo aj vpravo dva rovnaké predmety. Môžu to byť kvetináče s kríkmi alebo kvetinami. Aj taká maličkosť, ako je otváranie dverí môže ovplyvniť tok energie, ktorá prúdi do domova. Ideálnym prípadom je, ak sa dvere otvárajú dovnútra, pretože vháňajú do bytu čchi, prvotnú energiu, podľa feng-šuej, s ktorou vstupujeme do priestorov. Vchodové dvere by nemali mať zjavné vady, ako praskliny, diery a pukliny. Všetko, čo ničí ich odtieň. Stačí ich len natrieť novou farbou, ktorá pritiahne pohľady okoloidúcich.

Vstupnú chodbu nezapĺňať nepotrebnými predmetmi
Ideálne je, ak máte po otvorení vstupných dverí pred sebou široký priestor. Predsa len sa nikto necítime komfortne, pokiaľ v početnej návšteve vstúpime do miestnosti, ktorá je stiesnená. Ani ostré predmety na podlahe, po ktorých šliapeme alebo ostré hrany nábytku nie sú faktormi prispievajúcimi k pozitívnej energii.

Pokiaľ je vaša vstupná predsieň malá a tesná, je o to dôležitejšie tento priestor nezapĺňať. Oblečenie na vešiakoch, ktoré dlhšie nenosíte, uschovajte do uzavretých skríň. Predmety, ktoré úlohou patria do iných miestností sa snažte odstrániť, pretože pôsobia rušivo.

Nábytok v predsieni minimalizujte
Ako sme uvádzali v predchádzajúcom prípade, do predsiene by ste nemali situovať nábytok, ktorý účelom patrí do iných miestností. Ideálna je, ak je predsieň obdĺžniková, alebo ešte lepšie štvorcová. Pokiaľ si prajete do nej presťahovať nábytok, mal by slúžiť naozaj len pre predmety, ktoré súvisia s činnosťami, ktoré v predsieni potrebujeme mať, ako sa hovorí, po ruke.

Do vstupnej komody a ich zásuviek teda určite môžete uschovať skladné dáždniky, rukavice, pokrývky hlavy, ktoré môžete pri odchode postrádať. Nábytok by mal byť skôr oblejších a mäkkých tvarov. Na komodu môžete postaviť kvet, alebo postaviť vonný difuzér. Príjemná vôňa o to viac umocní energiu, s ktorou vstúpite do priestorov.

Pozvite domov slnka
Dôležitá je aj výmaľba úvodnej miestnosti, ktorá tvorí podstatnú časť dojmu, s ktorým vstupujeme do priestorov. Žltá a oranžová farba sú v hale vítanými farbami. Nemusí ísť o veľkú zmenu a nemusíte vykonávať hneď veľkú výmaľbu. Stačí sa zamerať len na časť steny, na ktorú sa upne zrak po otvorení bytu alebo domu. Slnečnú atmosféru môžu do vstupnej chodby vniesť aj drobné prvky. Žĺtkovo žltá váza na komode, ktorú naplníte lúčnymi kvietkami vám zlepší náladu. Alebo čo tak obraz v žiarivých zlatisto žltých tónoch? Vďaka týmto maličkostiam budete mať letnú slnečnú atmosféru v bývaní po celý rok!

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram