Návod na krásnu ľahkú výzdobu a baránka, ktorý je hneď hotový

Veniec, vajíčka a baránok. Presne toto sú pre nás symboly Veľkej noci. A pretože ženy majú držať spolu (najlepšie na Svete ženy), máme pre vás tipy, ako rýchlo zvládnuť všetko naraz, aj keď už je o päť minút dvanásť.

Máte pocit, že nestíhate? Nebojte, nenecháme vás v tom! Než sa ozve: „hody, hody, sprievody“, budete mať nezdobené aj upečené, to vám môžeme sľúbiť. Potešíme vás črepníkovým receptom na baránka, ktorého upečiete bez akéhokoľvek váženia. Čas prípravy je obmedzený na minimum aj tým, že nebudete šľahať bielky, ako tomu je u väčšiny receptov.

Baránok, ktorý je hneď hotový
Budete potrebovať:
1/2 hrnčeka oleja
1 hrnček krupicového cukru
2 a 1/2 hrnčeka polohrubej múky
1 hrnček mlieka
1 balíček vanilkového cukru
1 lyžicu citrónovej kôry
1 lyžicu rumu
1 balíček prášku do pečiva
2 vajíčka

Postup:
Zmiešajte múku, cukor, citrónovú kôru a prášok do pečiva. Potom pridajte vajcia, ktoré ste rozkvrdlali v mlieku. Nakoniec ešte olej a rum a cesto miešajte do hladka. Následne ho nalejte do vymastenej formy a dajte piecť na 45 minút do rúry pri teplote 185 stupňov.

Medzitým, čo sa baránok bude piecť v rúre, si môžete oddýchnuť pri výrobe dekorácií. Netrvajú extrémne dlho, ale ani na ne nepotrebujete nič, čo by sa nemalo nachádzať u vás doma, poprípade sa nedalo nahradiť.

Šnúrkové vajíčko
Základom na výrobu vajíčka sú prvky vo vidieckom vintage štýle. Potrebovať budete polystyrénové vajíčka, pokiaľ ich ale nemáte, napríklad už z rokov minulých niekde poschovávané po škatuliach, použite klasické varené! Len odporúčame ho poriadne odmastiť a potom potrieť väčšou vrstvou lepidla. Ďalej obyčajný nefarbený povrázok, pierko, čipku, perličky a látkové ružičky. Všetky veci vrátane polystyrénového vajíčka kúpite v bežne v reťazcoch, ako je Bauhaus, Hornbach alebo OBI. Na video ako ozdobiť vajíčko sa pozrite tu!

Veľkonočný veniec z obyčajnej papierovej tašky
Pokiaľ si dávate stranou papierové tašky od nákupu, robíte dobre. Práve jedna taká sa vám teraz bude hodiť a poslúži ako základ na veniec. Čo naň použijete, je len v réžii vašej fantázie. My sme ho ladili do vidieckeho štýlu, takže sme zvolili mašľu v prírodných tónoch, pierka a škrupiny. Pokiaľ ale máte doma akékoľvek veľkonočné ozdoby z vlaňajška, pokojne ich môžete zrecyklovať. Na video ako vyrobiť veľkonočný veniec sa pozrite tu!

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram