Vďaka špeciálnym kockám ľadu, ktoré si vyrobíte rýchlo a lacno, bude rošt rúry žiarivo čistý

Odstrániť mastnotu a pripálené zvyšky z roštu rúry nie je tak jednoduché. Tu je návod, ako vám kocka ľadu uľahčí čistenie. Neveríte? Nie je nič jednoduchšie, než tento trik vyskúšať.

Akonáhle sa mastnota a špina skutočne pripália, stáva sa čistenie roštu rúry skúškou trpezlivosti – a niekedy aj sily. Ale nebojte sa – aj na to je samozrejme ten správny trik. Blogerka Tanya, ktorá si hovorí „Queen of Hacks“, na svojom instagramovom účte ukazuje, ako môžete pomocou kocky ľadu rýchlo obnoviť žiaru roštu rúry.

Špeciálne kosti ľadu
Tanya na čistenie nepoužíva klasické ľadové kocky vyrobené zo zamrznutej vody, ale plní formu na ľadové kocky umývacím prostriedkom. Tak vznikajú malé a šikovné čistiace agregáty! Akonáhle je prostriedok na umývanie riadu zamrznutý, stačí kockou ľadu prejsť po drážkach roštu. Pretože kocka ľadu sa pomaly topí, ľahko sa dostane aj na horšie dostupné miesta a mriežku zo všetkých strán zbavíte nečistôt.

Potom stačí penu opláchnuť vodou a hrdza sa opäť leskne. Mimochodom: Týmto spôsobom získate iskrivú čistotu nielen roštu rúry, ale aj grilovacieho roštu alebo klasického plechu na pečenie.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram